SNY - Strona 3 z 3

Oceń artykuł:: 
Średnia: 5 (930 głosujących)


   Ci, którzy posiedli tę umiejętność twierdzą, że już samo zainteresowanie tym aspektem może przynieść efekty. Niektórzy z badaczy snów uważają, że poprzez zapamiętywanie i programowanie ich są wstanie rozwiązywać stresujące problemy lub mogą zrozumieć lęk pojawiający się w koszmarach. Czasami robią to po prostu dla zabawy, czasami dla rozwijania umysłu, uzyskania pomocy w podjęciu decyzji lub dla lepszego poznania siebie. Twierdzą w końcu, że można użyć snów, poprzez rozwiązywanie problemów tkwiących w podświadomości, do uzdrawiania swojego ciała lub psychiki.

   Chyba najkrócej można powiedzieć: sny przenikają dwie rzeczywistości - naszych osobistych doświadczeń, świadomości, osobowości i podświadomości oraz parapsychiczne powiązanie ze światem.

   Widać więc, że teorii jest bardzo wiele, a przecież nie przedstawiłem tu wszystkich. To co napisałem jest zaledwie zarysowaniem tego tematu. Rozwinięcie każdego akapitu tego krótkiego artykułu wymagałoby, co najmniej następnego, obszerniejszego opracowania.

   Mam nadzieję, ze sprowokowałem choć chwilkę refleksji,

   Śnij ze mną...

Zebrał i ułozył tjk