WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (52) WRZESIEŃ 2016

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

   Jeśli bym napisał, że byliśmy gwoździem programu, oskarżylibyście mnie o manię wielkości. I słusznie . Więc nie napiszę. Zresztą nie o „gwiazdorzenie” tutaj chodziło, tylko o coś innego. O co – wyjaśni się, mam nadzieję, pod koniec tego tekstu.

Gdy 4 miesiące temu powstał Klub Seniora, padła sugestia, by przygotował on coś na Dni Rajgrodu.. Reakcja klubowiczów była raczej wstrzemięźliwa: najpierw się zorganizujmy, poznajmy, zgrajmy, pobądźmy sami z sobą a potem pomyślimy. Ale dwie osoby przygotowały projekty scenariusza, o których się napomykało w czasie kolejnych spotkań. Potem Klub zorganizował sobie „świętojański” konkurs piosenki. Okazało się, że jest sporo chętnych do śpiewania i że umieją to robić. Więc na następnym spotkaniu zapoznano się z projektami scenariuszy i zdecydowano o przystąpieniu do realizacji scenariusza autorstwa Ireny Czerwionko. A potem dwa razy w tygodniu spotykaliśmy się na próbach. No i się zaczęło. A to kłopot z „wejściem” w odpowiednim miejscu melodii. A to propozycje, co śpiewać razem, a co w rozbiciu na „panie” - „panowie”. Czy historię Rajgrodu recytować metodą „tata tata. tata ta”, czy też modulować tekst i akcentować frazę? A to wszystko przy doskonałej proporcji żartu, luzu i rzetelnej pracy. I było nam ze sobą dobrze. I robiliśmy dla kultury coś więcej, niż klikanie pilotem. A jeśli ktoś uznał. że wyszło fajnie, to już extra bonus. Sołtys Wojciech

P.S. Nie mogę nie podzielić się z Państwem radością płynącą z faktu, iż rząd opublikował w Dzienniku Ustaw 21 orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego. Co więcej, przestał te wyroki nazywać „komunikatami z prywatnych spotkań sędziów T.K.”. Ciekaw jestem teraz, jak wyjaśni niewyjaśnialne: czym owe 21 opublikowanych wyroków różni się pod względem formalno-prawnym od dwóch nieopublikowanych wyroków orzekających o częściowej niezgodności z Konstytucją ustaw „naprawiających T.K.”.

Sołtys WojciechTekst opublikowany w Piśmie Towarzystwa Miłośników Rajgrodu „Rajgrodzkie Echa”