WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (51) LIPIEC, SIERPIEŃ 2016

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

   No to w połowie sierpnia będziemy mieli w naszej gminie Szczyt Promocyjny, czyli kolejne Dni Rajgrodu. A jest co promować, włodarze gminy mają się czym pochwalić. Wodociągi po całej gminie rozprowadzają wspaniałą wodę z głębinowych studni. Kanalizacja z całego prawie miasta odprowadza ścieki do miejskiej oczyszczalni. W centrum miasta subtelny szmer fontanny zaprasza do odpoczynku na ławeczkach odnowionego parku. Nowy, solidny pomost przyciąga spragnionych kąpieli na plażę. A z plaży, po nowiutkich nadbrzeżach portu dojdziemy do uroczej promenady, która zaprowadzi nas do okazałego budynku Gimnazjum.

A jeszcze dwa lata temu miasto i gmina były w ruinie. Kolejni znieprawieni zarządcy pozostawiali po sobie degrengoladę. Dopiero obecni włodarze przeprowadzili dobrą zmianę i miasto wypiękniało.

Ktoś mógłby w tym miejscu zauważyć, że wprawdzie obecna gminna władza radzi sobie całkiem nieźle, ale sukcesy to są dopiero przed nią. Natomiast studnie głębinowe wywiercono jeszcze za PRL-u. Oczyszczalnie zbudował w I kadencji burmistrz Olszewski. Wybudowane w czasie swojej kadencji Gimnazjum otwierał burmistrz Dziądziak. A pomost, park i promenada to czasy burmistrza Karpińskiego.

Takiego upierdliwego malkontenta informuję, że nie zauważył „dobrej zmiany” w polityce informacyjnej .I proponuję, by się doszkolił oglądając wystawę o drodze Polski do NATO, którą z okazji natowskiego Szczytu zorganizował na Stadionie Narodowym minister Macierewicz. Nie ma tam ani słowa o generałach, którzy przygotowywali naszą akcesję – pewnie dla tego, że pobierali nauki jeszcze w sowieckich uczelniach. Nie ma fotografii prezydenta Kwaśniewskiego i ministra Geremka, których podpisy widnieją pod Aktem Przystąpienia. Nie widać ministra Komorowskiego, który wyposażył lotnictwo w najnowocześniejsze myśliwce F-16. Nie widać tez ministra Siemoniaka, który „pozostawił Polskę bezbronną” - taką opinię o ministrze, który na NATO-wskim szczycie w Walii zaproponował, by następny szczyt odbył się w Warszawie ,wygłosił w Sejmie jego następca. Starannie „wygumkowano” ludzi, którzy w mrówczym trudzie przez 16 lat budowali naszą NATO-wską pozycję. Wymowa jest oczywista – cały sukces wypracował przez ostatnie 8 miesięcy minister Macierewicz.

Mam nadzieję, że pominięcie wysiłku, jaki przez lata Rajgrodzianie z różnych opcji i układów włożyli w rozwój naszej gminy , a przypisanie całego sukcesu aktualnej władzy uzmysłowi Państwu podłość „dobrej zmiany” w polityce informacyjnej.

Sołtys WojciechTekst nie był publikowany w Piśmie Towarzystwa Miłośników Rajgrodu „Rajgrodzkie Echa”