WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (46) LISTOPAD, GRUDZIEŃ 2015

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

  10 listopada Rada Miasta wyraziła zgodę na powołanie Młodzieżowej Rady Miasta oraz nadała jej statut. W niniejszej „Ławeczce” miałem rozważyć, jakie korzyści i pod jakimi warunkami inicjatywa ta może przynieść obywatelskiej edukacji młodego pokolenia. Jednakże najnowsze wydarzenia uświadomiły mi, że wprzód muszę dokładnie przyjrzeć się swoim poglądom na wartości obywatelskie. W związku z tym, zwracam się z apelem:

MOŻE KTOŚ MI WYJAŚNI :

1. Jak mam szanować wiceministra kultury Jacka Kurskiego, który jest autorem najobrzydliwszej jaką znam manipulacji wyborczej, za którą nigdy nie przeprosił i nie poniósł konsekwencji. Przypominam: Dziadek Donalda Tuska, Kaszub, jako mieszkaniec „niemieckiego” Pomorza został przymusowo wcielony do Wermachtu. Zwiał przy pierwszej okazji i wstąpił do wojska walczącego z hitlerowcami, zaś z relacji Kurskiego wynikało, że Donald Tusk jest wnukiem zdrajcy.

2. Jak mam szanować ministra kultury Piotra Glińskiego, który:

  a. Powołał Jacka Kurskiego na stanowisko, z zadaniem „uzdrowienia” mediów publicznych.

  b. Dziennikarce TvpInfo, dopytującej go (w imieniu widzów, w tym moim) o podstawę prawną jego cenzorskiej decyzji ( podjętej na podstawie internetowych plotek), zarzucił manipulację, a od władz telewizji zażądał jej wywalenia.

3. Na jakiej podstawie można zakładać praworządność Zbigniewa Ziobro, który sprawując urząd ministra sprawiedliwości w latach 2005-7, przed kamerami telewizji nazwał niewinnego człowieka mordercą ( żaden sąd nie skazał dotychczas doktora G ) i do dziś nie rozliczył się z tej potwarzy.

3. Jak mam poważnie traktować premier Beatę Szydło która:

  a. Powołała Zbigniewa Ziobro na stanowisko ministra sprawiedliwości.

  b. W kampanii wyborczej pokazywała „gotową” ustawę „500 + dla wszystkich” i zapewniała, że wszystko jest policzone, a dziś, jako premier, kombinuje, jak z tego zrobić „500 + dla co poniektórych”

  c. Zgodziła się firmować swoim nazwiskiem rząd, na skład którego nie miała wpływu. Na początku jego formowania wysłano ją na urlop, zaś na koniec, na stanowisko ministra obrony, zamiast wybranego przez siebie Jarosława Gowina mianowała Antoniego Macierewicza (z którym boją się współpracować dowódcy NATO)

  d. Wnosi pod obrady Sejmu ustawę podatkową, która, według zgodnej opinii ekspertów, puści z torbami polskie sieci handlowe, pozostawiając na placu boju ledwo co draśnięte sieci zagraniczne, co jest jaskrawo sprzeczne z deklarowanym celem tej ustawy.

4. Jak można uważać Prezydenta Andrzeja Dudę za strażnika Konstytucji, skoro on tę Konstytucję ostentacyjnie łamie, czego dowodzą ( między innymi ) następujące fakty:

  a. Konstytucja stanowi, że wyłączność na orzekanie zgodności aktów prawnych z Konstytucją ma Trybunał Konstytucyjny, którego wyroki są powszechnie obowiązujące i ostateczne.

  b. Prezydent, mając - jak najbardziej uzasadnione – wątpliwości co do prawidłowości październikowego wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zamiast niezwłocznie skierować wniosek do Trybunału, bezprawnie (oraz wadliwie) sam orzekł o nieważności wyboru. Od tego momentu wszystkie działania Prezydenta oraz Sejmu związane z wyborem sędziów są bezprawne, ponieważ wynikają z bezprawnego orzeczenia.

  c. Prezydent oświadczył, że nie zaprzysięgnie prawidłowo wybranych na początku października trzech sędziów, czyli że nie wykona powszechnie obowiązującego i ostatecznego wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 3 grudnia b.r.

Sołtys WojciechTekst opublikowany w Piśmie Towarzystwa Miłośników Rajgrodu „Rajgrodzkie Echa”