WIDZIANE Z SOŁECKIEJ ŁAWY (23)

Oceń wpis:: 
Jeszcze nikt nie glosował

   W poprzedniej „Ławeczce” dzieliłem się z Państwem obawą, że będę siedzieć za namawianie do bojkotu ubiegłorocznego referendum w sprawie odwołania burmistrza.Bojkot się udał, burmistrz pracuje dalej, a ja utwierdziłem się w przekonaniu – że jeśliby nawet przyszło posiedzieć – to warto było. Bo główny powód praktyczny, dla którego wzywaliśmy do nieodwoływania burmistrza , okazał się słuszny. Niezakłócony zmianą „ekipy rządzącej” proces pozyskiwania środków i inwestowania zaowocował. Jest wreszcie w Rajgrodzie kąpielisko z pomostem z prawdziwego zdarzenia. Przestał straszyć koszmarny parking przy Urzędzie Miasta. Jest wreszcie przyzwoity dojazd do „przemysłowego centrum” Rajgrodu. I, co chyba najważniejsze, dobiega końca wodociągowanie i kanalizacja miasta. Może to jeszcze nie całkiem XXI wiek, ale już nie XIX. Warto zauważyć, że to wszystko udało się osiągnąć mimo spłacania koszmarnych długów po III i IV kadencji naszego samorządu.

   Sądzę więc, że skromna uroczystość przecięcia wstęg i poświęcenia ukończonych inwestycji należała się i burmistrzowi i Radzie Miasta. Burmistrzowi za wytrwałą realizację wytkniętych celów. Radzie za coraz bardziej harmonijną współpracę. Sądzę, że wyrazem uznania dla wspólnych osiągnięć był udział w tej uroczystości wszystkich radnych (mimo różnych poglądów w różnych sprawach). Przybyli również na tę uroczystość wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu Grajewskiego. Ucieszyły mnie słowa wójta Szletera z Grajewa. Zauważył on, że naszemu burmistrzowi udało się pozyskać pieniądze z programu „Ryby”, do którego inne gminy nie mają dostępu. Bo my – mówił – tego nie zazdrościmy, my się cieszymy że się udało, bo staramy się z sobą nie konkurować, lecz współpracować.

   Warto przy okazji zauważyć, że w Rajgrodzie konsekwentnie realizowana jest jeszcze jedna inwestycja. Na początku września odbył się kolejny etap zasypywania bagna na rajgrodzkim cmentarzu. Przyjechaliśmy w kilkanaście ciągników i Mariusz Karwowski ledwo nadążał nam załadowywać. Po wywożonej od dłuższego czasu piaskowej górce nie zostało już ani śladu .Cieszy mnie to dzieło szczególnie, bo jest wzorcowym przykładem działalności obywatelskiej – nie oglądając się, kto nam dołoży kasy – wspólnymi siłami budujemy obiekt, który nam wszystkim będzie (kiedyś) potrzebny. I, co chyba równie ważne, nie oglądamy się jeden na drugiego. Kto nie ma czym, kto nie ma za co, nie przyjeżdża, a dla tych co mogą nie jest to pretekstem żeby nic nie robić. Słowa uznania należą się księdzu Hieronimowi, który wziął na siebie ciężar przewodzenia tej sprawie. A może by, nie oglądając się na sponsora, spróbować wspólnie realizować inne wspólne cele?

Sołtys WojciechTekst opublikowany w Piśmie Towarzystwa Miłośników Rajgrodu „Rajgrodzkie Echa”
Dodaj komentarz