KSIĄDZ OGŁOSIŁ Z AMBONY

Oceń wpis:: 
Średnia: 4.5 (13 głosujących)

  TOK FM

  Katecheci donoszą parafiom, kto nie chodzi na religię

  Informujcie parafie, kto nie chodzi na religię - tak brzmi wewnętrzna instrukcja gdańskiej kurii, o której dowiedziało się TOK FM. Księża w jednym z gdańskich liceów spisali więc z dzienników adresy uczniów i rozesłali informacje do odpowiednich parafii.


  Ksiądz z niewielkiej wsi na Mierzei Wiślanej dopełnił reszty. - Ogłosił z ambony, kto nie chodzi na religię. W małych społecznościach to wystarcza, by zrobiło się nieprzyjemnie - opowiada nauczyciel etyki z VI LO w Gdańsku Marcin Zieliński. - Przy okazji wszystkich tego typu sytuacji jest mowa o walce z Kościołem, o złym nastawieniu do lekcji religii czy do religii w ogóle. Tu nie o to chodzi. Zdaniem wielu osób zostało złamane prawo. Trzeba to wyjaśnić - mówi Zieliński.


Komentarze

Brak mi słów na taką bezczelność

Normalka, kościół katolicki czuje się(i jest), bezkarny w Polsce. To woła o pomstę, nomen omen, do nieba Pozdro

poganie

Dla mnie osobiście takie działanie to zaczątek fanatyzmu a żaden fanatyzm nie wróży nic dobrego. Czy to w kwestii wiary, przekonań politycznych czy innych. Poza tym takie działania tylko odstraszają ludzi od kościoła a nie przysparzają mu zwolenników czy wiernych. Pozdrawiam

zlamane prawo, oczywiscie i to najwyzszego rzedu Konstytucja RP

Jednym słowem zrobią nam państwo katolickie.Kiedyś religia była w domach parafialnych i było ok.Nie rozumiem dlaczego nie mogło tak zostać.