TECZKA

Oceń wpis:: 
Średnia: 4.2 (13 głosujących)

   Wszyscy wyciągają jakieś teczki i wymachują nimi jak jakimiś toporkami, choć lepsze może porównanie byłoby do niestruganej maczugi. Nieopatrznie postanowiłem i ja, nieskromnie uważając się za niegorszego, wyciągnąć jakąś teczkę i, po wcześniejszym skrupulatnym przejrzeniu jej pod kątem fałszywek, ujawnić ją ludowi. Oczywiście trza by było na jakiejś konferencji prasowej podać szczegółową instrukcję czytania zawartości owej teczki, ale stwierdziłem, że nie będę się wydurniał, jak inni maluczcy (sic!). Prosty lud nie jest taki prosty jakby się wydawało, Panie Jarosławie!

   Przechodząc do rzeczy, w swojej teczce znalazłem taki oto, nic a nic nie kompromitujący materiał. Jest to w zasadzie ledwie początek eseiku, który nie doczekał się kontynuacji. Jak już wspomniałem nie zawiera rzeczy kompromitujących, ani informacji o preferencjach seksualnych. Może jednak zawierać fałszywki, którym to faktem, niezwłocznie po moim osobistym zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa przeinaczenia brutalnie dokonanego na moim tekście, zajął się osobiście mój kolega. Fałszywki wydają się tym wyrazistsze, że tekst był pisany jakieś dwa lata temu, a jak ulał pasuje do dzisiejszego "układu". Dodam jeszcze, że mam nadany status poszkodowanego. Co z tego, że chodzi o stłuczone kolano. Mam i już.

   Dobra, ujawniam!

   "Któregoś dnia pomyślałem, że zastanowię się dlaczego niektórzy ludzie są niektórzy, a niektórzy są statystycznie szarzy. Hm, widzę, że będzie potrzebny tłumacz. Zanim wydamy na niego ciężko zarobione pieniądze, spróbujmy rozwikłać te troszkę niecodzienne zdanie.

   Czemuż to z szarej masy , jak kolorowe łebki szpilek z jednolitego materiału, wystają główki tych niektórych. Dlaczego niektórzy wyróżniają się samoistnie i spontanicznie, a inni z uporem maniaka kładą makijaż na wystawiane łebki i choć wielokrotnie już z pod niego wychodził prawdziwy kolor niższych odcieni szarości, to jeszcze na palce się wspinają . W końcu - Ci niektórzy mają irytującą cechę - czemu im są bardziej szarzy, że wręcz czarni, tym bardziej się malują i wyłażą na wierzch. Ich przeciwieństwo natomiast - niektórzy samoistni i spontaniczni, jako się rzekło wcześniej, których kolorów nie zmywa żaden deszcz krytyki - nigdy się nie pchają przed innych i nie czują potrzeby wywyższania, a można powiedzieć, że odwrotnie - wydają się zainteresowani maskowaniem w szarości.

   Kadząc kłębami dziwnych myśli swoją niezamądrą łepetynę wpadłem, na jakoby to odkrywczy pomysł - władza. To dla władzy, niektórzy chcą być, i są malowani, w żaden sposób nie mogąc odmówić sobie poniewierania innymi. Wydaje się im, że jak nie będą robić tych wszystkich swoich zabiegów, wybiegów, intryg, zakazów, poniżeń to świat nie da rady i będzie koniec. Jak ich zabraknie to już będzie koniec wszystkiego. Nie są w stanie zrozumieć, że bez nich kręci się równie dobrze, jak nie lepiej. Historia pokazuje, że świat przetrwał i ma się dobrze bez świrów, którym się wydawało, że mają patent na organizację szczęścia sobie, a przede wszystkim innym.

   Wartości przeżywające wszystkich z niektórych przed chwilą wspomnianych, najczęściej są wytworem tych niektórych, spontanicznych i samoistnych. Z różnych powodów tworzą oni prawdy uniwersalne, trwające całe lata, a nawet epoki..."

   I tyle - z wielkim hukiem ujawniłem, że nie mam co ujawniać.

   Jestem okopany i gotowy do odparcia wściekłych ataków, brutalnych pomówień i bezczelnych insynuacji łże elity. Później przejdę do kontrofensywy i cały ten krwiożerczy "układ" wymienię na swój.

   A jak się komu nie podoba - to w kamasze!


Komentarze

"Któregoś dnia pomyślałem..." - a to ci :)

To ja wdziewam moro, onuce i kamasze, kosa na sztors i hurraa!!

a ja pędzę po czarną teczkę :D