POMÓDLMY SIĘ WSPÓLNIE O BLIŹNIEGO... ZŁOTEGO

Oceń wpis:: 
Średnia: 4.2 (15 głosujących)

   Reforma finansów?

  "Dziennik":
Ministerstwo Finansów chce, by w każdej izbie celnej pracował kapelan. Celnicy są oburzeni tym pomysłem. Kapłani podkreślają, że duszpasterz to nie policjant i nie będzie powstrzymywał celników przed grzechem.

  Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia dotyczącego wysokości uposażenia zasadniczego w Służbie Celnej. Wynika z niego, że służbowy etat miałby przypaść również duchownym. W każdej z szesnastu izb celnych w Polsce pracować ma kapelan. Na szczeblu ministerstwa natomiast ma powstać stanowisko księdza dziekana.

  Wśród celników zawrzało. - Nie mam nic przeciwko księżom, ale ten pomysł jest po prostu poroniony - denerwuje się jeden z łódzkich celników. Iwona Fołta z Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej już zapowiada sprzeciw wobec projektu rozporządzenia. - Od 2003 roku nie ma pieniędzy na podwyżki. W tym roku nie było nawet budżetowej waloryzacji pensji. Potrzebne jest nam wsparcie duchownych, ponieważ w ostatnim czasie Służba Celna miała wiele dramatycznych przeżyć, ale kapelan powinien być społeczny, a nie dostawać etat - tłumaczy Fołta.

  Czy obecność duszpasterza w pobliskiej izbie celnej sprawi, że celnicy powstrzymają się od grzechów i zachęci ich to do spowiedzi? - zastanawia się "Dziennik". Ojciec Piotr Jordan Śliwiński, kapucyn, dyrektor Szkoły Spowiedników w Krakowie, tłumaczy, że spowiedź musi być aktem dobrowolnym. - Duszpasterz to nie policjant. Żaden biskup nie zgodzi się na to, żeby traktować kapłana jak kogoś, kto stoi na straży dobrej pracy. Kapelan jest potrzebny, jeśli będą chcieli tego sami celnicy. A konkretnych grzechów nie można przypisywać pewnym grupom zawodowym. Pamiętajmy, że grzech to dobrowolny i świadomy zły czyn konkretnego człowieka - mówi ojciec Śliwiński.


Komentarze

czkawki dostałam, że też w głowie człowieka może się coś takiego zrodzić i co ma piernik do wiatraka? A jednak idiotyzmów festiwal się nie kończy. Ze też musiałam takich czasów dożyć - jak nie afera rozporkowa, taśmy, jak nie same przekleństwa w ustach wysokiej władzy, jak nie śmierdzące interesy to teraz... Pozdrawiam Przemiłego Naszego Gospodarza w Jego Chacie

Niedługo dostaniemy księdza pierwszego kontaktu :):):)

a to ci dopiro :):):) paranoja zdiagnozowana :):):)

taka polska wiara, na pokaz, a w domu... cokolwiek, jakkolwiek... a już najlepiej wiedzieć i zająć się dobrem sąsiada...

A ja mam dziś dobry humor i bedę się z tego śmiał...choc wypadałoby płakac

Trudno to nawet skomentować a jeżeli to w ilu słowach a jeżeli to jakich słowach . Wypadałoby używać języka jakim posługują się nasi wszechwładni licząc że byłby dla nich zrozumiały, z szacunku do gospodarza strony i dla samej siebie nie użyje słów jakimi oni się posługują. Powiem tylko że im nie poprzewracało sie w głowach oni nie mają mózgu a co na to nasz najwyższy w którego ja wierze ? i Tym optymistycznym akcentem zakończę " Boże widzisz i nie grzmisz "

Ja tego nie skomentuję,bo po prostu brak mi słów i ręce mi opadły :(

A gdzie rozdzielność Kościoła i Państwa ? Zgadzam się z opinią Zorki,niestety :(