tvn24

Subskrybuj Kanał tvn24
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Zaktualizowano: 43 minuty 25 sekund temu

Ma 180 lat, naukowcy nie widzą szans na jej uratowanie

50 minut 5 sekund temu
Naukowcy orzekli, że historyczna palma daktylowa z palmiarni w Parku Oliwskim, obumarła i trzeba ją wyciąć. Ma to nastąpić w ciągu dwóch-trzech tygodni. Przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Oliwa zapowiadają wniosek do prokuratury w tej sprawie.

Ojciec kazał córce zadzwonić na policję i przyznać się, że była pijana, gdy prowadziła auto

1 godzina 12 minut temu
Giżyccy policjanci interweniowali wobec 33-letniej mieszkanki Giżycka, która według oświadczenia ojca kierowała autem w stanie nietrzeźwości. Jak relacjonował, udaremnił jej dalszą jazdę i nakazał "donieść na siebie" policji

Koronawirus w Polsce. Mapa zakażeń. Ile szczepień wykonano

1 godzina 29 minut temu
Mapa zakażeń koronawirusem w Polsce pokazuje, że najwięcej zachorowań od początku epidemii potwierdzono na Mazowszu i Śląsku, a najmniej na Opolszczyźnie i w Świętokrzyskiem. Ostatniej doby odnotowano 6274 nowe zakażenia SARS-CoV-2. W pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi zostało ponad 19,8 miliona Polaków. Zobacz najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia.

Auto osobowe na A4 w w Sośnicowicach uderzyło w stojącą na poboczu ciężarówkę. Pasażer nie żyje, kierowca w szpitalu

1 godzina 30 minut temu
Do tragedii doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 w miejscowości Sośnicowice pod Gliwicami na Śląsku. Auto osobowe uderzyło w ciężarówkę, która stała na poboczu. Poszkodowane zostały osoby podróżujące samochodem osobowym. Kierowca został zabrany do szpitala, pasażer zmarł na miejscu. Policja wyjaśnia przyczyny tragedii.

Tusk o "ewidentnym błędzie dyplomatycznym" Morawieckiego

1 godzina 32 minuty temu
Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Marine Le Pen to była zła decyzja - ocenił lider PO Donald Tusk. Stwierdził, że wolałby, by "polski premier umiał przekonać partnerów europejskich, że Polsce jednoznacznie zależy na silnej i zjednoczonej Europie, a nie na współpracy z tymi, którzy tej silnej Europie źle życzą, a czasami aktywnie szkodzą". - Bardzo bym przestrzegał przed takimi ewidentnymi błędami dyplomatycznymi - powiedział.

Sprawa Juszczyszyna przed sądem. Nawacki: ta rozprawa to była farsa, ustawka

1 godzina 41 minut temu
Ogłoszenie wyroku w sprawie przywrócenia do pracy sędziego Pawła Juszczyszyna z Olsztyna odbędzie się za dwa tygodnie. W piątek Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, rozpatrywał sprawę w formie zdalnej. Prezes Sądu Rejonowego w Olsztynie Maciej Nawacki przewiduje, że wyrok będzie "dla niego niekorzystny". - Wszystkie moje wnioski były oddalane, wiadomo jaki ten wyrok będzie - podsumował.

PKO BP ostrzega przed oszustami. Można stracić pieniądze i kontrolę nad kontem

1 godzina 51 minut temu
PKO BP ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod bank. Cyberprzestępcy rozsyłają wiadomości e-mail z rzekomymi potwierdzeniami opłacenia składek. "Załącznik to szkodliwe oprogramowanie" - ostrzegają przedstawiciele PKO BP.

Spór o udrażnianie rowów na terenie Bagna Wizna. Rolnicy i ekolodzy czekają na ekspertyzę

1 godzina 54 minuty temu
Rolnicy, którzy mają łąki na terenie – chronionego w ramach sieci Natura 200 – Bagna Wizna (województwo podlaskie) nie mogą udrażniać i pogłębiać rowów melioracyjnych. Odwołanie, które składali do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie nic nie dało, a wiosną na łąkach znów stała woda. Być może problem uda się rozwiązać dzięki wyczekiwanej ekspertyzie, która ma wskazać model gospodarowania wodą na tym terenie. 

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażenia i śmierci

1 godzina 57 minut temu
Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 6274 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Resort przekazał też, że zmarło 75 osób chorych na COVID-19. Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2 968 200 infekcji, z powodu koronawirusa zmarły 76 434 osoby.

Słynna falenicka sosna może zostać pomnikiem przyrody

2 godziny 50 sekund temu
Wcześniej groziła jej wycinka, teraz ma szansę zostać pomnikiem przyrody. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska uchylił wcześniejsze postanowienie, w którym odmawiano nadania takiego statusu dla "symbolu Wawra".

Tornado w Australii. Zniszczenia na lotnisku w Brisbane

2 godziny 5 minut temu
Tornado spowodowało w piątek zniszczenia na lotnisku w Brisbane w stanie Queensland. Odwołano lub opóźniono niektóre loty. Ostatnie dni we wschodniej części Australii upłynęły pod znakiem gwałtownych burz.

Pięć osób, w tym troje dzieci, z hotelowego basenu trafiło do szpitala. Zatruły się chlorem

2 godziny 12 minut temu
Pięć osób, w tym troje dzieci, podtruło się chlorem na basenie w jednym z hoteli w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Z informacji policji wynika, że w hotelowym basenie doszło do awarii urządzenia dozującego chlor.

Tusk: Polska tak czy inaczej te pieniądze dostanie

2 godziny 15 minut temu
Donald Tusk, odnosząc się do konfliktu polskiego rządu z Unią Europejską w sprawie praworządności, powiedział, że nie ma ryzyka, że unijne środki nie zostaną Polsce wypłacone. - Nikomu w Europie nawet taki pomysł nie przyszedł i nie przyjdzie (do głowy-red.), żeby karać Polaków za ten konflikt i za ten upór PiS-u w dławieniu polskiej praworządności - podkreślił.

Wpisy Krystyny Pawłowicz na Twitterze. Minister Łukasz Schreiber komentuje

2 godziny 21 minut temu
We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata o "kryzysie praworządności w Polsce i prymacie unijnego prawa". To wydarzenie na Twitterze aktywnie komentowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz. "Godne, nie na kolanach przemówienie premiera Morawieckiego! A teraz sfora atakuje Polskę i po niemiecku poucza!" - czytamy w jednym z wpisów. Zachowanie Pawłowicz komentował w "Jeden na jeden" w TVN24 przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

W liceum zrezygnowali ze stawiania jedynek. "Dzięki temu łatwiej było wrócić do szkoły po lockdownie"

2 godziny 25 minut temu
Uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Lublinie nie dostają w ciągu roku szkolnego ocen niedostatecznych. Zamiast nich w dzienniku elektronicznym stawiane są "iksy", które – o ile uczeń się poprawi – zamieniają się w oceny od dwójki do szóstki. Uczniowie twierdzą, że dzięki temu mniej się w szkole stresują i mają większą motywację do nauki. Szczególnie po miesiącach lockdownu i nauki zdalnej.

Singapur odchodzi od polityki "zero Covid". I odnotowuje gwałtowny wzrost zakażeń i zgonów

2 godziny 38 minut temu
Singapur od początku pandemii prowadził politykę "zero Covid', zastosował restrykcyjny lockdown. Jednak gdy złagodził obostrzenia, liczba infekcji i zgonów gwałtownie wzrosła. Ostatniej doby wykryto 3,6 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a 14 osób zmarło.

Sprawdź za darmo światła w samochodzie. Blisko 1300 miejsc na liście

2 godziny 38 minut temu
W sobotę w blisko 1300 miejscach w całym kraju można bezpłatnie sprawdzić światła w pojeździe. Wszystko w ramach kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", zainicjowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.

Zastępczyni RPO Hanna Machińska o nowelizacji ustawy o cudzoziemcach: jest niezgodna z konstytucją

2 godziny 55 minut temu
Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Hanna Machińska mówiła w TVN24, że nowelizacja ustawy o cudzoziemcach, podpisana przez prezydenta, jest "niezgodna z konstytucją, z prawem międzynarodowym". Argumentowała, że "znacząco ogranicza, właściwie redukuje, możliwości złożenia wniosku o ochronę międzynarodową". Jej zdaniem "ta ustawa nigdy nie powinna być w takiej postaci uchwalona".

Deweloperzy zapłacą za drogi na przedmieściach i miejsca parkingowe w centrum

3 godziny 5 minut temu
Ratusz chce uprościć współpracę z deweloperami. Załatwianie formalności przy finansowaniu przebudowy dróg wokół prowadzonych inwestycji ma być łatwiejsze. Wedle nowych zasad, budujący na przedmieściach zapłacą więcej, niż inwestujący w centrum. Ale tych drugich więcej kosztować będzie tworzenie miejsc parkingowych.

Szczepionka Pfizera dla dzieci w wieku 5-11 lat. FDA przeanalizowała raport koncernu

3 godziny 28 minut temu
Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) wydała analizę badań nad szczepionkami przeciw COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech dla dzieci w wieku 5-11 lat. Jak poinformowano, preparaty wykazują dużą skuteczność w zapobieganiu objawowym infekcjom u dzieci i nie spowodowały żadnych nieoczekiwanych problemów. Eksperci FDA we wtorek mają podjąć decyzję o zatwierdzeniu szczepionki.

Strony