tvn24

Subskrybuj Kanał tvn24
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Zaktualizowano: 42 minuty 17 sekund temu

Szarpanina przed punktem szczepień w Grodzisku Mazowieckim. Dwie osoby zatrzymane przez policję

25 lip 2021 - 21:52
Przed jednym z punktów szczepień w Grodzisku Mazowieckim doszło do szarpaniny wywołanej przez antyszczepionkowców. Dwie osoby odniosły niewielkie obrażenia. Jak poinformowała tvn24.pl aspirant sztabowa Katarzyna Zych, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, podczas interwencji zostały zatrzymane dwie osoby. "Tu nie ma z kim dyskutować. To trzeba piętnować" - skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.

Debata o roli mediów lokalnych. "Tych Marków Suskich jest po samorządach coraz więcej"

25 lip 2021 - 21:22
Jesteśmy od tego w naszych małych ojczyznach, by kontrolować wydawanie pieniędzy przez samorządy - mówił w programie "Zawód: dziennikarz. Debata" Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego. Dyskusja dotyczyła przede wszystkim znaczenia mediów lokalnych. Andrzej Andrysiak, wydawca "Gazety Radomszczańskiej", mówił, że w samorządach często jest tak, że jeśli są media niezależne, to czytelnik "ma witrynę", w której może się tej władzy przyjrzeć. Marek Twaróg, były szef "Dziennika Zachodniego", zwracał uwagę, że jeżeli chodzi o przejmowanie mediów w Polsce obecnie realizuje się scenariusz podobny do tego na Węgrzech.

Pożar motorówki na jeziorze Jeziorak. Poszkodowani obywatele Niemiec

25 lip 2021 - 20:23
W niedzielę na jeziorze Jeziorak w Iławie (województwo warmińsko-mazurskie) trzy osoby zostały poszkodowane na skutek pożaru motorówki - podała straż pożarna. Poszkodowani to obywatele Niemiec.

Jaką rolę pełnią media lokalne? "Zawód: dziennikarz. Debata"

25 lip 2021 - 20:03
Z okazji 20-lecia telewizji TVN24 na naszej antenie trwa kolejny program z cyklu "Zawód: dziennikarz. Debata". Prowadzi go Piotr Jacoń, a jego goście rozmawiają między innymi o roli mediów lokalnych. Debatę relacjonujemy w TVN24, TVN24 GO i na tvn24.pl.

Sikorski: Amerykanie nie rozumieją, czemu polski rząd chce zniszczyć ich największą inwestycję w Polsce

25 lip 2021 - 20:00
Amerykańska administracja, ale też i kongresmeni, senatorowie, widzą nasz kraj jako zmierzający ku dyktaturze, jako kraj, który jeszcze nie dotarł do Budapesztu i Ankary, ale zmierza w tym kierunku - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 europoseł Platformy Obywatelskiej, były szef MSZ Radosław Sikorski. Odnosząc się do projektu ustawy anty-TVN, mówił, że Amerykanie nie rozumieją, "czemu Polska, która była przez tyle lat ikoną demokracji, teraz nagle bierze się za prywatne media i chce zniszczyć największą amerykańską inwestycję w Polsce".

Władimir Putin na paradzie morskiej w Petersburgu. Ostrzegał przed "nieuniknionym atakiem" na "każdego wroga"

25 lip 2021 - 18:47
Prezydent Władimir Putin podczas parady sił morskich w Petersburgu ostrzegł, że rosyjska marynarka wojenna jest gotowa do odparcia ewentualnego zagrożenia na morzu. - Jesteśmy w stanie wykryć każdego wroga i, jeśli będzie to konieczne, przeprowadzić na niego nieunikniony atak - powiedział rosyjski przywódca.

Terapia genowa to szansa dla małego Jasia. Potrzeba dziewięciu milionów, a czasu coraz mniej

25 lip 2021 - 17:40
Pięciomiesięczny Jaś z Chrzanowa (Małopolska) cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jego najbliżsi zbierają pieniądze na terapię genową. Czasu jest jednak mało – lek powinien zostać podany, zanim dziecko osiągnie 13,5 kilograma wagi. Potrzeba aż dziewięciu milionów złotych.

R. Kelly, gwiazda muzyki R&B i hip-hopu, z nowymi zarzutami przestępstw seksualnych

25 lip 2021 - 17:12
R. Kelly, oskarżony o popełnienie szeregu przestępstw seksualnych amerykański piosenkarz i producent muzyczny, gwiazda R&B i hip-hopu, może usłyszeć kolejne zarzuty. Prokuratorzy federalni poinformowali w sobotę, że zamierzają poszerzyć listę o domniemane relacje seksualne 54-latka z dwoma niepełnoletnimi chłopcami.

Amnesty International o systemie Pegasus. "Bezprecedensowy kryzys w sferze praw człowieka"

25 lip 2021 - 17:06
Pozarządowa organizacja Amnesty International odniosła się w komunikacie do stosowania szpiegowskiego oprogramowania Pegasus. Stwierdziła, że wywiera ono destrukcyjny wpływ na sferę praw człowieka i powinno być objęte, do czasu przyjęcia odpowiednich regulacji prawnych, moratorium na całym świecie.

Czwarta fala koronawirusa? Kiedy możemy spodziewać się bardzo dużej liczby zakażonych - przewiduje ekspert

25 lip 2021 - 16:40
Szczepionka na koronawirusa chroni nas, ale osoby zaszczepione są też w mniejszym stopniu, o ile w ogóle, transmiterami zakażenia. Zatem chronią one również podatne osoby ze swojego otoczenia - wskazywał w Polskim Radiu 24 dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, profesor Grzegorz Gielerak. Mówił też, że druga połowa sierpnia to "moment, kiedy możemy spodziewać się dużej, żeby nie powiedzieć bardzo dużej, liczby osób zakażonych". O możliwej czwartej fali koronawirusa mówił ostatnio minister Adam Niedzielski.

Angelina Jolie i Brad Pitt wciąż walczą o opiekę nad dziećmi. Po apelacji aktorki odsunięto sędziego

25 lip 2021 - 15:57
Angelina Jolie odniosła sukces w batalii sądowej z byłym mężem Bradem Pittem. Na jej wniosek sędzia, który decydował w sprawie praw do opieki nad dziećmi aktorskiej pary, został wyłączony ze sprawy z powodu relacji biznesowych z prawnikami Pitta. Konflikt na tle opieki nad dziećmi trwa między gwiazdami kina od 2016 roku, odkąd Jolie złożyła pozew o rozwód.

Firmy mają zaoszczędzić na podatkach. Decyzję otrzymało trzy czwarte z nich

25 lip 2021 - 15:43
Polski Fundusz Rozwoju przekazał blisko trzem czwartym firm decyzję o braku poboru podatku od umorzonej części subwencji z Tarczy PFR 1.0. Do tej pory przedsiębiorcom umorzono łącznie 30 miliardów złotych.

Dostali zgłoszenie, że spadło gniazdo, a młode bociany są zagrożone, bo chodzą blisko drogi

25 lip 2021 - 15:33
W Chotyńcu (Podkarpacie) bocianie gniazdo spadło ze słupa energetycznego. Jeden z trzech młodych ptaków nie przeżył upadku, dwa pozostałe zabezpieczyli policjanci. Bociany trafiły do lecznicy dla zwierząt.

Skrzyżowanie było płaskie jak stół, ale powstała niebezpieczna "hopka". Zmian nie będzie

25 lip 2021 - 15:27
Na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej powstało wyniesienie, które nawet przy przepisowej jeździe może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji lub uszkodzenia zawieszenia w aucie. Jak informuje przedstawicielka drogowców, górka ma związek z budową tunelu POW i jest konieczna ze względu na podziemne instalacje.

Jedyny świdermajer w tej części Warszawy. Malują budynek na nietypowy kolor

25 lip 2021 - 15:24
Drewniana willa przy Fletniowej 2 na Białołęce przeszła gruntowny remont. Obecnie trwa malowanie elewacji na jasnooliwkowy, tak jak było przed wojną. Jesienią świdermajer zyska replikę oryginalnej stolarki okiennej.

Remont wiaduktów nad Alejami Jerozolimskimi. Trzy tygodnie utrudnień

25 lip 2021 - 15:09
Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że w poniedziałek 26 lipca rozpocznie się remont wiaduktów nad Alejami Jerozolimskimi. Od godziny 22 zmieni się organizacja ruchu w tym miejscu - ubędzie po jednym pasie w każdą stronę.

Na plaży lądował helikopter. Mężczyzny, który wszedł do morza i nie wypłynął, nie udało się uratować

25 lip 2021 - 14:55
Na plaży w Chłopach lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Reanimacja mężczyzny, który wszedł do morza i nie wypłynął, zakończyła się, niestety, niepowodzeniem. W tym roku utonęło już ponad 200 osób.

Ustawa faworyzująca zaszczepionych. Jest decyzja parlamentu

25 lip 2021 - 14:50
Słowacki parlament przegłosował poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym. Pozwala ona na czasowe umożliwienie uczestnictwa w imprezach masowych, czy wstęp do restauracji wyłącznie osobom zaszczepionym lub mającym negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i ozdrowieńcom.

Średnie ceny transakcyjne mieszkań w Polsce. Spadki w dwóch dużych miastach

25 lip 2021 - 13:51
W drugim kwartale tego roku ceny transakcyjne mieszkań na rynku wtórnym najmocniej wzrosły w ujęciu rocznym w Warszawie, Gdańsku oraz Łodzi - wynika z raportu Metrohouse. W dwóch przypadkach w ujęciu kwartalnym zanotowano jednak spadek cen.

Wszedł do zbiornika na opryski i zamknął się od środka. Był pewien, że nikt tam nie zajrzy

25 lip 2021 - 12:58
Był poszukiwany, bo miał grozić swojej byłej partnerce pozbawieniem życia oraz zniszczyć jej auto, taranując je kierowanym przez siebie pojazdem. Przed policjantami ukrył się w zbiorniku na opryski.

Strony