tvn24

Subskrybuj Kanał tvn24
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Zaktualizowano: 28 minut 54 sekundy temu

Działacz azerbejdżańskiej opozycji znaleziony martwy w Turcji

33 minuty 38 sekund temu
Bajram Mamedow, azerbejdżański działacz opozycji, który krytykował prezydenta tego kraju, został znaleziony martwy w Stambule - poinformowało w czwartek Radio Swoboda. Podało także, że przyczyną śmierci najprawdopodobniej było utonięcie. Ciało 25-letniego mężczyzny wyłowiono z morza przed kilkoma dniami.

Minister finansów: polska gospodarka cofnęła się o dwa lata

36 minut 56 sekund temu
Pierwszy kwartał pod względem PKB będzie jeszcze relatywnie słaby z powodu dłużej obowiązujących restrykcji covidowych, lecz w kolejnych kwartałach będzie zdecydowanie lepiej - stwierdził w czwartek minister finansów Tadeusz Kościński.

Szefowa Komisji Europejskiej apeluje o "niezakłócanie łańcuchów dostaw szczepionek"

47 minut 6 sekund temu
"Naszym priorytetem jest zwiększenie produkcji w celu realizacji globalnych szczepień. Jednocześnie jesteśmy otwarci na omówienie wszelkich innych skutecznych i pragmatycznych rozwiązań" - napisała w czwartek na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Wezwała przy tym kraje produkujące szczepionki przeciw COVID-19 "do natychmiastowego zezwolenia na eksport i do unikania środków, które zakłócają łańcuchy dostaw".

Propozycja zmian w znakach drogowych. "Wreszcie należałoby usankcjonować taką możliwość"

56 minut 13 sekund temu
Nie jest wykluczone, że w najbliższym czasie na znakach drogowych w Polsce będzie możliwe umieszczenie logo UNESCO. "Logo światowego dziedzictwa jest znakiem rozpoznawalnym na całym świecie, a umieszczenie go na znakach drogowych wpłynie bezpośrednio na podniesienie świadomości turystycznej dotyczącej występowania na terenie Polski unikatowych w skali świata obiektów" - zwrócił uwagę w interpelacji poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Głogowski. Jest odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury, które zapowiada przenalizowanie tej propozycji.

Cztery osoby w szpitalu po wypadku na S8. "Przez trasę przechodziły kaczki"

1 godzina 26 minut temu
Na trasie S8 doszło do zderzenia nissana, fiata i busa ciągnącego lawetę z bmw. Cztery osoby zostały zabrane do szpitala. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przez trasę S8 przechodziły kaczki – informuje wyszkowska komenda.

Mężczyzna zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala, bo chciał się zaszczepić przeciw COVID-19

1 godzina 27 minut temu
75-latek z pozytywnym wynikiem na koronawirusa uciekł ze szpitala, bo zamierzał się zaszczepić w jednej z pobliskich przychodni. Został odizolowany i wrócił do placówki, z której uciekł. Policja prowadzi postępowanie pod kątem ryzyka sprowadzenia niebezpieczeństwa dla zdrowia i życia wielu osób.

Szefował gabinetowi prezydenta RP, ma reprezentować Polskę przy ONZ. Jest termin rozpatrzenia kandydatury

1 godzina 35 minut temu
Sejmowa komisja spraw zagranicznych zaopiniuje w środę 12 maja kandydaturę obecnego szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztofa Szczerskiego na ambasadora RP - wynika z planu posiedzenia komisji opublikowanego na stronie internetowej Sejmu.

Blinken: Rosja wycofała część wojsk, ale znaczne siły pozostają przy granicy z Ukrainą

1 godzina 35 minut temu
Sekretarz stanu Antony Blinken w czwartek spotkał się w Kijowie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Amerykański dyplomata przekazał, że przy ukraińskich granicach nadal pozostaje znaczna część rosyjskich sił zbrojnych. - Na dziś widzimy, że z tych dziesiątków tysięcy żołnierzy i sprzętu tylko 3,5 tysiąca wojskowych rozpoczęło wycofywanie - mówił z kolei Zełenski.

"Działalność, która zaprzecza w ogóle istocie wymiaru sprawiedliwości w demokratycznym państwie"

1 godzina 47 minut temu
Zdaniem prokuratury pan Włodzimierz Wróbel zasłużył na to, bo wypowiadał się bardzo często krytycznie wobec prób wprowadzenia nowych zwyczajów i nowych podstaw prawnych funkcjonowania sądownictwa - mówił w rozmowie z TVN24 były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były prezes Trybunału Konstytucyjnego i były rzecznik praw obywatelskich profesor Andrzej Zoll. Odniósł się w ten sposób do działań prokuratury wobec sędziego Sądu Najwyższego.

Joe Biden za uwolnieniem patentów na szczepionki. Komisja Europejska zdezorientowana

1 godzina 48 minut temu
Stany Zjednoczone mogą odstąpić od zasad Światowej Organizacji Handlu (WTO) i zawiesić prawa własności intelektualnej firm farmaceutycznych do szczepionek przeciw COVID-19 - stwierdził prezydent USA Joe Biden. Propozycja wyraźnie zaskoczyła Komisję Europejską, której rzecznicy nie byli w stanie w czwartek odpowiedzieć na pytanie, jakie jest konkretne stanowisko ich instytucji w tej sprawie.

Punkt szczepień na Stadionie Legii gotowy. Ruszają zapisy

2 godziny 1 min temu
Miejski punkt szczepień na Stadionie Legii jest już gotowy do pracy, ale szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszą dopiero za tydzień. Jak dowiedział się reporter TVN24, w stołecznych punktach będzie można szczepić nawet 60 tysięcy osób dziennie. Trzeba się będzie jednak wcześniej zapisać.

Warszawianki w pandemii. Co trzecia ma więcej obowiązków domowych niż wcześniej

2 godziny 18 minut temu
Na zlecenie stołecznych urzędników oraz Warszawskiej Rady Kobiet przeprowadzono badania dotyczące życia osobistego mieszkanek stolicy w czasie pandemii COVID-19. Pytano między innymi o relacje z bliskimi, podział obowiązków domowych oraz źródła konfliktów domowych.

Profesor Pyrć o wariantach koronawirusa: szczepionki nas nie zawiodą

2 godziny 21 minut temu
Mamy warianty, w przypadku których potwierdzone jest, że nasza odporność może być mniej efektywna – przyznał w TVN24 profesor Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jak wyjaśnił, chodzi o mutacje z Brazylii i Republiki Południowej Afryki. Ekspert podkreślił jednak, że w przypadku wariantów szczepionki zachowują skuteczność, a "ochrona przed ciężką chorobą utrzymuje się na stałym poziomie".

Starszy mężczyzna błąkał się po leśnym bagnisku. Twierdził, że było z nim siedmiu znajomych

2 godziny 28 minut temu
Starszy mężczyzna wybrał się do lasu i zabłądził. 79-latek błąkał się po bagnisku. Pomocy udzielił mu leśniczy, który akurat przebywał w pobliżu. - Mężczyzna nic nie pamiętał, ale wspominał o swoich siedmiu znajomych, którzy rzekomo mieli zostać na bagnach – relacjonuje Adam Kardoliński, który odnalazł zbłąkanego seniora.

"To jasne, że książę nie przyjechał, by rozwiązać problemy lokalnej społeczności, ale by zabić niedźwiedzia"

2 godziny 38 minut temu
Aktywiści na rzecz środowiska oskarżają księcia Liechtensteinu o zastrzelenie prawdopodobnie największego niedźwiedzia żyjącego na terytorium Unii Europejskiej - podało w czwartek BBC. Do polowania, w czasie którego Emanuel von und zu Liechtenstein miał zabić zwierzę, doszło w marcu w Rumunii. 

Zarzuty dla starosty, miał zniesławić i znieważać lekarzy. "Sprawa ma drugie i trzecie dno"

2 godziny 42 minuty temu
Zarzuty zniesławienia i znieważenia lekarzy usłyszał starosta pilski. - Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień - przekazał rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej. Sprawa dotyczy ubiegłorocznych wpisów samorządowca w mediach społecznościowych, w których miał określać medyków mianem między innymi "buców" i "nieuków". - Sprawa ma drugie i trzecie dno, o których na ten moment nie mogę jeszcze mówić - skomentował starosta.

Kaleta o tym, "kto dyryguje atakiem na Polskę". "Jest jedna zasada, o której wiceminister nie mówi"

2 godziny 46 minut temu
Zdaniem wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety czwartkowa opinia Rzecznika Generalnego TSUE na temat polskiego systemu dyscyplinowania sędziów to "kolejny atak na Polskę". Kaleta zasugerował, że atakiem tym "dyryguje" Pierwszy Rzecznik Generalny TSUE. Jest nim Maciej Szpunar, były wiceminister w rządzie Donalda Tuska. Słowa Kalety komentował korespondent TVN24 w Brukseli Maciej Sokołowski.

Prezydent o kolejnej zmianie w emeryturach. "To na pewno jest temat, który muszę podjąć"

2 godziny 50 minut temu
Jednym z najważniejszych zadań Rady do spraw Społecznych ma być wypracowanie propozycji w sprawie emerytur stażowych - wynika z wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. - Chciałbym, byśmy to zrealizowali jak najlepiej, jak najrozsądniej - powiedział Duda.

Agresywne psy zaatakowały dziesięciolatka, chłopiec trafił do szpitala

3 godziny 6 minut temu
Dziesięcioletni chłopiec przechodził obok nieogrodzonej posesji. Rzuciły się na niego dwa agresywne psy. Trafił do szpitala. Właściciel czworonogów twierdzi, że były one zamknięte w kojcu, z którego uciekły. Wstępne ustalenia policji jednak temu przeczą. Mężczyzna w momencie zatrzymania był pijany. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 

Minister zdrowia: mamy informacje o pojawieniu się wariantu brazylijskiego w Polsce

3 godziny 11 minut temu
Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że jego resort ma informację o trzech przypadkach brazylijskiego wariantu koronawirusa. Podał, że zidentyfikowano je na Śląsku. Skrytykował jednocześnie to, że przedstawiciele laboratorium, w którym wykryto nowy wariant, przekazali te informacje najpierw dziennikarzom.

Strony