Pięć rzeczy, które warto wiedzieć 30 maja

43 minuty 9 sekund ago
Departament Stanu wyraża "zaniepokojenie" przyjęciem przez polski rząd ustawy o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich. W Kosowie doszło do starcia serbskich demonstrantów z siłami misji pokojowej NATO. Z kolei Korea Północna zapowiada wystrzelenie swojego pierwszego wojskowego satelitę szpiegowskiego. Oto pięć rzeczy, które warto dziś wiedzieć.

Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

49 minut 19 sekund ago
Rosyjska inwazja na Ukrainę trwa od 461 dni. Prezydent Ukrainy podziękował obronie przeciwlotniczej za ocalenie - i to jednego dnia - życia setek ludzi podczas ostatnich, zmasowanych rosyjskich ataków powietrznych. - Było wprawdzie kilka uderzeń, ale większość dronów i rakiet została zestrzelona - powiedział Wołodymyr Zełenski w wieczornym wystąpieniu wideo. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin.

Strzelanina w autobusie w USA. Kierowca odpowiedział ogniem

7 godzin 24 minuty ago
Zaczęło się dość spokojnie. Pasażer podszedł do kierowcy autobusu i poprosił o zatrzymanie pojazdu. Kierowca odmówił. Rozmowa zamieniła się w kłótnię. Chwilę później pasażer zrobił krok do tyłu i wyjął broń. Kierowca to samo zrobił ze swoją. Padły strzały, obaj zostali ranni.

Dowódca talibów: zajmiemy Teheran w ciągu kilku godzin

7 godzin 59 minut ago
Wysoki talibski dowódca zagroził w niedzielnym nagraniu, że siły Talibanu mogą zająć stolicę Iranu, Teheran, w ciągu kilku godzin, jeżeli tylko zgodzi się na to najwyższy przywódca talibów. W sobotę na granicy Iranu i Afganistanu doszło do starć, w których życie straciło kilku pograniczników. 

На скільки зросте мінімальна зарплата?  Міністр надала розрахунки 

8 godzin 47 minut ago
Мінімальна зарплата у 2024 році перевищить 4,2 тисячі злотих.Через високу інфляцію, як і цього року, є два терміни її встановлення - з 1 січня та з 1 липня, - повідомила ПАП міністр сім'ї та соціальної політики Марлена Малонґ. 

"Biznesowe Oscary" rozdane

9 godzin 2 minuty ago
W poniedziałek poznaliśmy laureatów 12. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu. Wydarzenie poprowadzili przewodniczący Kapituły Nagrody PRB Krzysztof Kulig oraz Agnieszka Woźniak-Starak. Oprócz trzech głównych kategorii kapituła przyznała również Nagrodę Specjalną.

"Lex Tusk". "Prezydent podpisał karę śmierci politycznej za bycie przeciwnikiem tego rządu"

9 godzin 6 minut ago
Dzisiaj prezydent Ugandy podpisał karę śmierci za homoseksualizm. A polski prezydent podpisał karę śmierci politycznej za bycie przeciwnikiem tego rządu - powiedział w "Kropce nad i" wicemarszałek senatu Michał Kamiński (PSL-Koalicja Polska). Poseł Paweł Kowal (KO) ocenił, że "mamy do czynienia z autorytaryzmem, który narasta w Polsce". - Trzeba się zebrać, zmobilizować i działać politycznie do kiedy można - a wciąż jeszcze można - (...) żeby wygrać wybory - dodał.
34 minuty 10 sekund ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24