Nieprzytomny czternastolatek leżał na chodniku

1 godzina 6 minut ago
Na chodniku jednej z ulic dzielnicy Pogoń w Sosnowcu leżał nieprzytomny nastolatek. Zauważył go policjant po służbie. Czternastolatek ocknął się na chwilę i zdołał tylko powiedzieć, że palił jakąś substancję. Trafił do szpitala.

Burmistrz Krosna Odrzańskiego o sytuacji w Odrze: w komunikacie mówiono o pojedynczych martwych rybach, kiedy wyławialiśmy ich ponad tonę

1 godzina 13 minut ago
W sobotę rano w Szczecinie zebrał się samorządowy sztab kryzysowy w związku z katastrofą ekologiczną w Odrze. - Jeszcze kilka dni temu nad Odrą słyszeliśmy ptaki, widzieliśmy bobry, wydry, były czaple, kormorany. Nie ma niczego - mówił burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. Dodał, że "księżna polskich rzek po cichu umiera".

Rosyjska gospodarka pogrąża się w recesji

1 godzina 33 minuty ago
Gospodarka Rosji skurczyła się o cztery procent w drugim kwartale 2022 roku, czyli w pierwszym pełnym kwartale od czasu rozpoczęcia inwazji na Ukrainę - poinformowała w piątek agencja Reutera, cytując dane rosyjskiej federalnej służby statystycznej Rosstat. To mocne tąpnięcie po I kwartale, kiedy to rosyjska gospodarka wzrosła o 3,5 procent.

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Donald Tusk apeluje do premiera, prezydenta i prezesa PiS o powrót z wakacji

1 godzina 36 minut ago
Kryzys związany z zatruciem Odry trwa 18 dni, blisko 18 dni trwa też zwłoka władz w podejmowaniu decyzji - mówił w sobotę w Szczecinie przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Zaapelował do prezydenta, premiera i prezesa PiS, by wrócili z wakacji "natychmiast i zajęli się zarządzeniem kryzysowym". Wezwał również do wprowadzenia stanu nadzwyczajnego.

Ciało znaleźli w winoroślach, zabójcy szukają do dziś. Po 38 latach otworzyli grób Katty. Trumna zniknęła

1 godzina 55 minut ago
Teorii na temat zniknięcia Katty Skerl, córki szwedzkiego reżysera, było wiele: zemsta faszystowskich młodzieżówek, porwanie dla gwałtu, seryjny zabójca. Na żadną nie znaleziono dowodów, a mnożące się teorie spiskowe i kłamstwa przez 38 lat tylko spowalniały działania śledczych. Ostatni przełom w sprawie jednocześnie irytuje i daje nadzieję.

Patent na "sinozielony kożuch". Jak działa kombajn wodny?

2 godziny 33 minuty ago
Wygląda jak tramwaj wodny, prowadzi się go jak samochód i motorówkę zarazem. Kombajn wodny do zbioru biomasy, a właściwie jego prototyp, powstał po to, by uwolnić jeziora i zatoki morskie od toksycznego sinozielonego kożucha, który co roku pokrywa zbiorniki wodne. Nad pożeraczem sinic i makroglonów od kilku lat pracują polscy i litewscy naukowcy.

Wołodymyr Zełenski rozmawiał z papieżem Franciszkiem

2 godziny 47 minut ago
Ukraiński ambasador przy Watykanie Andrij Jurasz poinformował w piątek, że prezydent Wołodymyr Zełenski rozmawiał przez telefon z papieżem Franciszkiem. Ukraiński przywódca napisał na Twitterze, że przekazał Ojcu Świętemu informacje o agresji Rosji przeciwko państwu ukraińskiemu i o jej okropnych zbrodniach.

Badacze sprawdzili wodę mineralną, znaleźli ślady mikroplastiku

5 godzin ago
Francuscy naukowcy poszli na zakupy i do laboratoriów wrócili z butelkami wody mineralnej w plastikowych butelkach. Okazało się, że wraz z łykiem wody do naszych organizmów trafia mikroplastik. Naukowcy z Wielkiej Brytanii znaleźli szczątki mikroplastiku w płodzie ludzkim.  Materiał magazynu "Polska i Świat".

PiS zmienia narrację w sprawie unijnych pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy

5 godzin 5 minut ago
Od racji stanu, historycznego sukcesu i szansy na rozwojowy skok, do pieniędzy, po które można, ale nie trzeba się schylać, bez których sobie radzimy. Unijne miliardy dla Polski szybko przeszły bardzo długą drogę, ale tylko w opisie Prawa i Sprawiedliwości. W rzeczywistości nadal są daleko od naszego kraju. Materiał magazynu "Polska i Świat".
1 godzina 1 minuta ago
Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i ze świata oraz oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze najświeższe informacje, unikalne wideo, relacje na żywo.
Subskrybuj Kanał WIADOMOŚCI TVN24